Lookbook

Fotografowanie katalogu odzieży to nie tylko pewne umiejętności w posługiwaniu się kamerą i oświetleniem studyjnym. Jest to również umiejętność organizowania i koordynowania interakcji dużej liczby profesjonalistów zaangażowanych w tworzenie lookbooka - przedstawicieli firmy klienta, stylistów, wizażystów, fryzjerów, agencji modelek i modelek, a w niektórych przypadkach drukarni i administratorów strony internetowej firmy. Potrafię dokładnie zrozumieć wymagania klientów i poczuć nastrój wszystkich uczestników projektu.

 

Od 2005 roku ściśle współpracuję z kilkudziesięcioma firmami odzieżowymi na Białorusi, organizując i wykonując sesje dla lookbooków i broszur wizerunkowych. Przykłady mojej pracy można znaleźć w portfolio.

 

Jak przebiega realizacja zamówień?

Współpraca rozpoczyna się od szczegółowej dyskusji o projekcie lookbooka z przedstawicielem zleceniodawcy, który odpowiada za wynik. Chcę od razu zrozumieć, jakie oczekiwania wiążą się u kierownictwa firmy i projektantów ze zdjęciami i katalogiem nowej kolekcji ubrań. Jaką idee, nastrój, odczucie muszą przekazać fanom marki i szacowanym nowym klientom?

Następnie omawiamy szczegóły techniczne - objętość i właściwości kolekcji, wybór lokacji, modelki, fryzury, makijażu, akcesoriów, liczbę stylizacji, dodatkowe rekwizyty, zawartość i liczbę końcowych ujęć.

Miejscem dla sesji może zostać dowolna dogodna i dostępna lokacja (studio, wnętrza) lub plener (jeśli pozwalają na to warunki pogodowe). Scenariusz może być tak kreatywny jak pozwoli fantazja.

Następnym krokiem jest przygotowanie i zatwierdzenie preliminarzu kosztów. W razie potrzeby mogę przygotować kosztorys początkowo koncentrujący się na Twoim budżecie.

Po akceptacji finalnej oferty pozostaje tylko ustalić termin i zgrać kalendarze zespołu.

Wyślij mi krótką wiadomość - skontaktuję się z Tobą, aby omówić szczegóły współpracy.